Lyžařský areál Kraličák je populárním střediskem pro zimní sporty, nacházejícím se v blízkosti obce Kraličák v Králickém Sněžníku, v Olomouckém kraji České republiky. Areál je vyhledávaný jak místními lyžaři, tak i návštěvníky z celého regionu.

Kraličák nabízí širokou škálu lyžařských tratí vhodných pro různé úrovně dovedností. Sjezdovky jsou dobře upravené a zasněžované, což umožňuje lyžování i při nepříznivých sněhových podmínkách. Pro začátečníky jsou k dispozici mírnější tratě, zatímco pokročilí lyžaři si mohou vyzkoušet náročnější sjezdovky s různými obtížnostmi.

Lyžařský areál Kraličák disponuje také moderním vlekovým systémem, který umožňuje rychlý a pohodlný přístup na vrchol sjezdovek. Pro ty, kteří preferují snowboarding, je zde vyhrazený snowpark se skoky, překážkami a railovými prvky pro adrenalinové jízdy.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet noční lyžování, je Kraličák ideálním místem. Vybrané sjezdovky jsou osvětlené, což umožňuje lyžování i po setmění a tvoří jedinečnou atmosféru večerního lyžování.

Kromě lyžování nabízí areál Kraličák také další aktivity jako snowtubing, běžecké lyžování a sáňkování. Pro stravování a odpočinek jsou k dispozici restaurace, kavárny a občerstvení, kde si můžete po lyžování odpočinout a dobít energii.

Lyžařský areál Kraličák je ideálním místem pro rodiny, skupiny přátel i jednotlivce, kteří milují zimní sporty a hledají kvalitní lyžařské podmínky. Díky své atraktivitě, dobře udržovaným tratím a pohodlným zařízením je oblíbenou destinací pro zimní radovánky a relaxaci v přírodě.

Lyžařský areál Kunčice se nachází v malebném horském prostředí oblasti Králického Sněžníku, ve vesnici Kunčice, která je klidným místem vzdáleným 3 km za Starým Městem pod Sněžníkem. Pro pohodlné parkování osobních aut i autobusů je k dispozici centrální parkoviště zdarma na začátku obce Kunčice, nedaleko vstupní stanice vleku Hájovna.

Na parkovišti u vleku Hájovna se nachází centrální pokladna, informační stánek a další vybavení. Zde si můžete zakoupit skipasy a získat potřebné informace. Také zde najdete půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení, kde si můžete vypůjčit potřebné vybavení pro své lyžařské dobrodružství. Pro ty, kteří chtějí zdokonalit své lyžařské nebo snowboardové dovednosti, je k dispozici lyžařská a snowboardová škola. A pokud budete mít chuť na občerstvení, nemusíte se daleko vzdalovat – v areálu u vleku Hájovna najdete také možnost občerstvení.

Celkově je Skiareál Skitech Kunčice dobře vybaveným a pohodlným místem pro všechny lyžaře a snowboardisty, kteří hledají zábavu a adrenalinové sportovní aktivity v nádherném horském prostředí Kunčic.

Ski areál Paprsek se nachází v malebné oblasti mezi Kralickým Sněžníkem, Rychlebskými horami a Hrubým Jeseníkem. Toto místo patří k nejkrásnějším lyžařským destinacím, které můžete v regionu najít. Pro lyžaře a běžkaře je zde široká nabídka aktivit.

Paprsek disponuje dvojsedačkovou lanovkou, která vás rychle a pohodlně přenese na vrchol, odkud si můžete užít sjezdovky. Dále je k dispozici jeden vlek pro ty, kteří preferují tradiční formu přepravy na svahu. Pro malé lyžaře tu najdete dětské lano, které je ideální pro jejich první lyžařské pokusy a zábavu na sněhu.

Provozovatel chaty v areálu Paprsek se věnuje také pravidelné úpravě běžeckých tratí jak v blízkém okolí, tak i ve vzdálenějším okolí. Takže pokud jste fanoušci běžeckého lyžování, budete mít možnost vyrazit na krásné a dobře udržované trasy.

Co se týče sjezdovek v areálu Paprsek, ty jsou pravidelně upravovány pomocí sněhové rolby, což zajišťuje kvalitní a bezpečné podmínky pro lyžování. Můžete se těšit na skvělý pocit při sjíždění těchto pečlivě připravených svahů.

Jednou z největších atrakcí areálu je také snowpark, který se řadí mezi největší v celé republice. Pro freestylové nadšence a milovníky skoků a překážek toto místo představuje skutečný ráj. Zde si můžete vyzkoušet různé triky a adrenalinové skoky na speciálně navržených prvcích. 

Polská strana hor

Ski resort Czarna Góra (Černá Hora) Resort je moderní komplex se třemi sedačkovými lanovkami a řadou vleků s rozmanitým spektrem sjezdovek (celkem více než 14 km). Nachází se na Polské straně pohoří Sněžníku pouze 19 km od Apartmánu a byl postaven podle nejlepších alpských standardů.

Středisko je oblíbené mezi příznivci sjezdového lyžování z celého Polska a stále častěji i mezi zahraničními hosty.

Lyžaři zde mají k dispozici dvě 4místné sedačkové lanovky a od sezóny 2016/17 také nejmodernější a nejrychlejší 6místnou sedačkovou lanovku v Polsku, která je vyhřívaná s bublinou. Díky rychlosti lanovky ve výši 6 m/s. Jízda na vrchol trvá asi 3 minuty a 40 sekund. Resort neustále investuje do osvětlení, umělého zasněžování a profilace sjezdovek, stejně jako do školení zaměstnanců zodpovědných za výrobu a udržování sněhu – což je zvláště důležité vzhledem ke změnám klimatických podmínek.

Celkem má středisko 20 sjezdovek, z toho 6 sjezdovek má délku přes 1000 metrů, z nichž nejdelší jsou B FIS s délkou 1680 metrů a A s délkou 1600 metrů. Polovina sjezdovek je osvětlena, včetně nejdelší sjezdovky B FIS – díky tomu je možné jezdit i v nočních hodinách až do 21:00.

Většina sjezdovek je uměle zasněžována. K tomu slouží celkem 35 sněhových děl a více než 60 sněhových dělících zařízení. Pokrytí areálu 50centimetrovou vrstvou sněhu – za příznivých povětrnostních podmínek – trvá pouhých 100 hodin. Sjezdovky jsou každý den dvakrát rolbovány – před otevřením střediska a před nočními lyžováním.

Najdete nás na sociálních sítích

Kontakt